Muzyczne Ciekawostki

TRUDNOŚCI POCZĄTKUJĄCEGO MUZYKA

Wiele osób przynajmniej raz zastanawiało się nad tym na którym instrumencie gra się najtrudniej a na którym najłatwiej. Jest to oczywiście kwestia osobista, bowiem wśród dwóch początkujących gitarzystów jeden będzie uczył się szybciej, nawet jeśli mają identyczne instrumenty i materiały do nauki. Prawda jest taka, że początki gry na instrumencie zawsze są trudne, niezależnie od tego o jakim instrumencie mówimy, bowiem na samym początku przygody z grą nie mamy żadnego porównania.

Wszystkie instrumenty łączy bowiem ta początkowa trudność podczas nauki. Na czym ona polega i jak sobie z nią radzić? Wiele instrumentów wymaga strojenia, a jednym z najczęstszych problemów początkujących muzyków jest to, że nie stroją instrumentu, ponieważ nie wiedza jak się za to zabrać. Wraz z zakupem gitary, skrzypiec lub innego instrumentu wymagającego strojenia warto zakupić stroik, zwany tunerem, czyli niewielkie urządzenie, które pomoże nam nastroić instrument szybko i łatwo, nawet jeśli robimy to po raz pierwszy. Kiedy mamy cały potrzebny sprzęt, powinniśmy zadbać o odpowiednie materiały do nauki. W sieci znajdziemy wiele poradników i instruktaży w formie filmów, z czego sporo z nich jest dostępnych za darmo.

Niektóre z nich mogą jednak wprowadzać w błąd, ponieważ w sieci pisać może każdy, nawet jeśli nie ma odpowiedniej wiedzy. Właśnie z tego powodu warto zastanowić się także nad wyborem poradnika, które znajdziemy w wielu księgarniach lub w sklepie muzycznym. Jeżeli znamy kogoś kto potrafi grać i może nas nauczyć, z pewnością będziemy mieli łatwiej, jednak wiele osób na początku swojej przygody z muzyka nie zna nikogo takiego. Ucząc się samodzielnie powinniśmy zaopatrzyć się w spora ilość samozaparcia, bowiem na początku każdy muzyk będzie miał chwile zwątpienia, lecz nie warto się poddawać, ponieważ satysfakcja z samodzielnie zagranego utworu potrafi zrekompensować wszelki trud nauki.

Comments are closed.