Muzyczne Ciekawostki

Hiwatt / Producenci sprzętu muzycznego

Gitarzyści elektryczni wybierają swoje nagłośnienie kierując się różnymi kryteriami. Jedna grupa szuka wzmacniaczy które pomogą im zabrzmieć tak jak ich ulubieni wykonawcy, inni szukają własnego brzmienia i lubią wybierać sprzęt, który nie jest tak często wybierany jak wzmacniacze marki Fender czy Marshall.

Istnieją marki, które pomimo mocnej pozycji na rynku wciąż nie są tak często wybierane, jedną z nich jest firma Hiwatt.

Hiwatt wraz z markami takimi jak Vox czy Marshall od lat tworzy specyficzne brzmienie brytyjskiego dźwięku. Firma ta produkuje wysokiej jakości wzmacniacze gitarowe, basowe, kolumny a także efekty. Wiele modeli jest dobrze znanych wśród początkujących gitarzystów, zwłaszcza jeśli mowa o wzmacniaczach.

Jeżeli szukamy wzmacniacza, który posłuży nam nie tylko do domowego grania lecz także do grania mniejszych koncertów, to model Hiwatt G 50.12 CMR jest tym czego nam potrzeba. Wzmacniacz ten posiada moc 50W, co wystarczy by przebić się przez perkusję i zabrzmieć mocnym, pełnym dźwiękiem, co ułatwia także dwunastocalowy głośnik. Model ten posiada także standardową korekcję tonów niskich, średnich i wysokich oraz wbudowany efekt reverb. Wzmacniacz ten nie jest najeżony przeróżnymi funkcjami, ale ma to co najważniejsze, czyli bardzo wysoką jakość brzmienia i wykonania, a dodatkowym plusem tego modelu jest fakt, że może on posłużyć do grania skrajnych gatunków, od jazzu, przez country i bluesa aż do metalu.

Wzmacniacze Hiwatt są też bardzo cenione przez basistów, a dowodem na to jest często wybierane combo Hiwatt  B 60,12. Wzmacniacz ten ma dwunastocalowy głośnik co jest sporą zaletą wśród wzmacniaczy basowych, posiada moc 60W, posiada także dwa wejścia: high i low oraz standardową korekcję tonów.

Jeżeli szukamy dobrego rockowego wzmacniacza, który będzie miał wystarczająco dynamiczne i mocne brzmienie by przebić się przez perkusję, to sprzęt marki Hiwatt jest tym czego nam trzeba, mowa tu zarówno o wzmacniaczach gitarowych jak i basowych.

Comments are closed.